Postanowienie – odrzucenie nadzoru kuratora

W ostatnim dniu maja 2012 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku prowadzący sprawę rozwodową odrzucił mój wniosek o obecność kuratora podczas naszych z Alkiem kontaktów (które nie dochodzą do skutku od 6 grudnia 2011 r.) i o objecie nadzorem wykonywania władzy rodzicielskiej przez mamę Alka.

Sąd stwierdził że „w obecnej sytuacji przedwczesne byłoby stwierdzenie o tak poważnym zagrożeniu dobra małoletniego Aleksandra, które skutkowałoby koniecznością ograniczenia władzy rodzicielskiej Powódce”. Czyli niedopuszczanie do spotkań syna z tatą (a więc znęcanie się psychiczne nad dzieckiem) oraz łamanie postanowień Sądu przez mamę Alka (a więc łamanie prawa) nie jest dla Sądu Okręgowego w Gdańsku „poważnym zagrożeniem dobra małoletniego” chociaż według Sądu nie ma żadnych racjonalnych argumentów uzasadniających oddzielenia Alka ode mnie! Odseparowanie dziecka od taty, trwające wówczas ponad 5 miesięcy jest więc …niepoważnym zagrożeniem dobra dziecka, albo może w ogóle nie jest zagrożeniem – sam nie wiem jak to interpretować.

Rozkłada na łopatki także spostrzeżenie Sądu, że mam do dyspozycji jeszcze inne sposoby na wyegzekwowanie zabezpieczenia – chodzi zapewne o nałożenie na matkę Alka grzywny. Budzi to mój pusty śmiech – wniosek o grzywnę złożyłem kiedy jeszcze widywałem Alka, ale kontakty były utrudniane. Owszem, pierwszy etap zakończył się po prawie 2 latach postanowieniem o zagrożeniu grzywną (po oddaleniu zażalenia mamy Alka), ale teraz trwa drugi etap o wykonanie zagrożenia, i jak sądzę potrwa jeszcze ze 2 lata (patrząc przez pryzmat długości trwania pozostałych spraw). Wtedy Alek będzie miał 6 lat. Ostanio zaś Sąd wydał postanowienie o odrzuceniu mojego wniosku o zabezpieczenie grzywny (ten sam Sąd który orzekał o jej wysokości) i dość jednoznacznie dał mi do zrozumienia, że i tak zmniejszy tą kwotę bo mama Alka ma teraz drugie dziecko i choruje. TAK, GRZYWNA TO FANTASTYCZNE NARZĘDZIE W RĘKACH ALIENOWANEGO RODZICA.

http://www.mamteztate.pl/wp-content/uploads/2014/01/postanowienie-o-odrzuceniu-nadzoru-kuratora-3.jpghttp://www.mamteztate.pl/wp-content/uploads/2014/01/postanowienie-o-odrzuceniu-nadzoru-kuratora-3.jpghttp://www.mamteztate.pl/wp-content/uploads/2014/01/postanowienie-o-odrzuceniu-nadzoru-kuratora-3.jpg

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

5 048 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>