Postanowienie – oddalenie zabezpieczenia grzywny

Po otrzymaniu postanowienia o oddaleniu zażalenia powódki, wystąpiłem do sądu o egzekucję grzywny za uniemożliwione kontakty. Po jakimś czasie przyszła odpowiedź z sądu: w terminie 7 dni dostarczyć oryginały postanowień zabezpieczających moje kontakty z Alkiem z Sądu Okręgowego i Apelacyjnego w Gdańsku. No ale ja ich nie mam bo są dołączone do innych akt. Występuję więc o odpisy. Dostaję je po ponad 2 tygodniach. Składam do sądu i… otrzymuję zwrot wniosku bo upłynął termin 7 dni na uzupełnienie braków! No to składam nowy wniosek z wszystkimi dokumentami i … czekam dalej. Ciekawe co tym razem niezawisły sąd wynajdzie, aby nie robić problemów matce Alka. I ile czasu zajmie mu to wynajdywanie…. A czas umyka, synek pamięta mnie coraz mniej z każdą sekundą. No ale to już mój problem, sąd przecież zrobił wszystko co mógł, a że nic nie może (bez podejmowania odważnych decyzji)… to też mój problem.

Złożyłem wniosek o zabezpieczenie grzywny która jest pomnożeniem ilości uniemożliwionych kontaktów (ponad 2 lata, po 10 kontaktów w miesiącu) przez zasądzoną kwotę 500 zł za każdy kontakt. Miało to na celu a) natychmiastową dolegliwość która przymusi osobę uniemożliwiającą kontakty do zaprzestania łamania postanowień sądu w kwestii kontaktów drugiego rodzica z dzieckiem – wszak wlaśnie po to cała ta grzywna została wymyślona b) zapezpieczenie kwoty grzywny by osoba której dotyczy zagrożenie nie zdążyła podjąć działań mających na celu uniemożliwienie ściągnięcia tej grzywny przez komornika.

Sąd odrzucił mój wniosek o zabezpieczenie (ten sam Sąd który orzekał o jej wysokości) i dość jednoznacznie dał mi do zrozumienia, że i tak zmniejszy tą kwotę bo mama Alka ma teraz drugie dziecko i choruje. Dodam, że zarobki mamy Alka są wciąż na tym samym poziomie na którym były w momencie orzekania wysokości grzywny.

Sąd nie chcąc podejmować tak „drastycznych” działań mógł również uwzględnić wniosek częściowo – zdaję sobie przecież sprawę że kwota grzywny która się do tej pory uzbierała jest bardzo wysoka. Sąd mógł uwzględnić wniosek w wysokości 2, 3, 4, 5 tysięcy – COKOLWIEK – żeby jeszcze przed zakończeniem sprawy (dobre 1,5 roku do postanowienia + następne pół roku na rozpatrzenie zażalenia w razie nałożenia grzywny) wpłynąć na mamę Alka by te kontakty umożliwiła. Ale Sąd tego nie zrobił, a rozprawę odroczył na 4 miesiące.

„Sąd podejmując decyzje w sprawie, kieruje się przede wszystkim dobrem dziecka”

TAK, GRZYWNA TO FANTASTYCZNE NARZĘDZIE W RĘKACH ALIENOWANEGO RODZICA I ZABEZPIECZENIE DOBRA DZIECKA.

postanowienie-odrzucenie-zabezpieczenia-grzywny postanowienie-odrzucenie-zabezpieczenia-grzywny postanowienie-odrzucenie-zabezpieczenia-grzywny postanowienie-odrzucenie-zabezpieczenia-grzywny

 

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

5 048 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>