STALKING niewypał, czyli umorzone nękanie

Jeżeli jesteś rodzicem alienowanym od własnego dziecka, przygotuj się na wszelkiego rodzaju ataki, oskarżenia i prowokacje. Metod jest wiele, spektrum działania  ogromne, a ogranicza je wyłącznie wyobraźnia drugiego rodzica (lub jego prawnika) oraz ilość czasu i pieniędzy którą zechce poświęcić na tą bezlitosną rozgrywkę. Działania te, podejmowane przez rodzica stosującego przemoc psychiczną wobec dziecka (bo tym właśnie jest alienacja rodzicielska), mają w założeniu pomóc w osiągnięciu kilku celów, a głównie chodzi o złamanie Twojej woli i chęci spotykania się z dzieckiem. Oskarżenia, nawet najbardziej absurdalne, mają wszczepić Ci lęk, masz się bać kolejnych oskarżeń i przestać przychodzić po dziecko. NIE DAJ SIĘ ZŁAMAĆ, UPARCIE CHODŹ (najlepiej ze świadkiem) NA KAŻDY WYZNACZONY PRZEZ SĄD KONTAKT I ZGŁASZAJ JEGO UNIEMOŻLIWIENIE POLICJI. NAGRYWAJ PRZEBIEG TYCH PRÓB KONTAKTU I NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ CZY WROBIĆ W COKOLWIEK. BĄDŹ ZAWSZE SPOKOJNY I OPANOWANY, CHOĆ GDY SERCE PĘKA I RWIE SIĘ DO DZIECKA, NIE JEST TO ŁATWE. NA WSZYSTKO MIEJ DOWODY – BEZ TEGO W SŁOWA OJCA NIKT NIE WIERZY. JEŚLI DOPIERO ZACZYNASZ SWOJĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ PO KONTAKTY Z DZIECKIEM, MOŻESZ UZNAĆ ŻE PRZESADZAM, ALE WIERZ MI – LEPIEJ SIĘ UCZYĆ NA CUDZYM DOŚWIADCZENIU.

W maju 2012 roku otrzymałem tajemnicze wezwanie na I Komisariat Policji w Gdańsku. Z pisma wynikało, że mam złożyć zeznania w charakterze świadka. Ale w jakiej sprawie? O co chodzi? W wyznaczonym terminie stawiłem się na komisariacie. Tam dowiedziałem się, że na zlecenie prokuratury prowadzone jest śledztwo w sprawie o nękanie „byłej żony” i jak wynika z jej zeznań, dręczę ją ciągłymi wizytami. Wyjaśniłem, że faktycznie przychodzę po syna w terminach przyznanych mi w zabezpieczeniu sądowym jako czas moich kontaktów z dzieckiem. Dodałem, że pomimo zgłaszania się na kontakt, synka nie widuję już od pół roku. Funkcjonariuszka, wyraźnie zdziwiona moją odpowiedzią, poprosiła o dokument potwierdzający moje prawo do spotkań z synkiem, po czym przesłuchała mnie dokładnie na okoliczność jak wyglądają moje próby spotkań z Alkiem.

W kolejnych miesiącach byłem jeszcze kilkukrotnie wzywany na przesłuchania. Dopytywano mnie np. dlaczego przychodzę pod dom w którym mieszka Alek, skoro jak twierdzi mama Alka sąd nakazał mi odbierać dziecko na pobliskiej stacji benzynowej. Odparłem zdumiony, że sąd nakazał mi odbierać synka z jego miejsca zamieszkania a nie mam żadnej informacji aby zamieszkiwał na stacji benzynowej… Dodam na marginesie, że wcale nie miałem ochoty tam chodzić i wnioskowałem, by tak jak zapisane to było w naszym Porozumieniu i przez pół roku funkcjonowało, mama Alka przyprowadzała synka do naszego mieszkania, jednak miejsce przekazywania Aleczka sąd ustalił przychylając się do wniosku mamy Alka, w każdorazowym miejscu zamieszkania dziecka, więc się dostosowałem.

Na świadków wzywano osoby które jeździły ze mną na próby spotkania z Alkiem (moi rodzice, partnerka, kuzyn). Po kilku miesiącach i skargach mamy Alka, wezwano mnie znowu na komisariat i… przedstawiono mi zarzut, że nękam mamę Alka poprzez ciągłe nachodzenie w jej miejscu zamieszkania, telefonowanie i wysyłanie e-maili oraz wiadomości smsowych czego ona sobie nie życzy. Dopiero wtedy mogłem zapoznać się z dokumentami zgromadzonymi w aktach sprawy i ustosunkować się do nich. Okazało się, że mama Alka zgłaszając nękanie uznała za zbędne wspomnieć, że mamy razem dziecko, a sąd prawomocnym postanowieniem uregulował nasze z Alkiem kontakty! Okazało się także, że mama Alka i jej partner twierdzili, że prawie codziennie przez paczewiele godzin czaiłem się pod ich domem, spożywałem tam alkohol w obecności kilku nieznanych mężczyzn, śledziłem ich, obserwowałem, dzwoniłem setki razy dziennie, wysyłałem obraźliwe smsy i e-maile z pogróżkami.  Twierdzili że boją się wychodzić z domu, bo ja jestem wszędzie, za każdym rogiem, zakrętem. Jak w kreskówkach: otwierają drzwi…a na wycieraczce Filip z kratą piwa i brygadą nieznanych mężczyzn, wywalają śmieci a w kuble Filip pisze tysięcznego smsa, otwierają lodówkę a Filip zaczajony za serkiem topionym PACZY i nawet nie mruga żeby nic nie przegapić, zerkają do skrzynki pocztowej, Filip spoziera zza stosu maili. Tylko jak ja miałbym tego dokonać chodząc codziennie do pracy? Pewnie stosowałem przekazywaną na Kaszubach od pokoleń tajną technikę bilokacji ;)

Wracając do rzeczywistości – okazało się także, że mama Alka wystąpiła z wnioskiem o wydanie mi zakazu zbliżania się do niej i synka. No i jak zwykle – oprócz zeznań swojego wiernego świadka w postaci aktualnego partnera, żadnych dowodów na poparcie oskarżeń, wszyscy mają wierzyć na słowo! Z akt wynikało ponadto, że sprawa już dwukrotnie była przez prokuraturę umarzana i wznawiana po zażaleniach mamy Alka. Wreszcie 29 marca 2013 r. Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście ostatecznie umorzyła dochodzenie. Reakcją mamy Alka była oficjalna deklaracja, że wytoczy mi proces karny z oskarżenia prywatnego. Więc czekam…

Poniżej zamieszczam umorzenie nękania z uzasadnieniem. Normalność w końcu wygrała, ale ile stresu, zmarnowanego czasu i energii sprawa ta wymagała od moich najbliższych i ode mnie, wie tylko ten kto już kiedyś czuł się jak uczestnik „Procesu” Franza K. Zbieżność inicjałów nie przypadkowa.

Po co te oskarżenia i co z tej historii wynika? Rodzicowi alienującemu chodzi nie tylko o wyeliminowanie drugoplanowego rodzica z życia dziecka, ale także o usankcjonowanie prawne jego autorytarnej decyzji. Roztropnie zakłada, że im więcej spraw Ci wytoczy, im więcej błota w Ciebie rzuci, tym większa szansa że coś się w końcu przyklei, zasieje wątpliwości co do Twojej osoby. NIE PRZEJMUJ SIĘ TYM – IM WIĘCEJ SPRAW, TYM TRUDNIEJ OSKARŻAJĄCEMU KONTROLOWAĆ GDZIE I CO SKŁAMAŁ. WYKORZYSTAJ TO I BĄDŹ WYTRWAŁY W STARANIACH O KONTAKT Z DZIECKIEM – ONO POTRZEBUJE OBOJGA RODZICÓW.

umorzenie nękanie umorzenie nękanie umorzenie nękanie

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

5 048 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>