Pismo – Rzecznik Praw Obywatelskich

Pani Rzecznik Praw Obywatelskich bardzo mile mnie ostatnio zaskoczyła – otrzymałem odpowiedź na prośbę o pomoc, w związku z brakiem stanowczej reakcji gdańskiego Sądu Okręgowego na trwające od 22 miesięcy bezprawie. Prawie 2 lata temu pozbawiono Aleczka i mnie naszego podstawowego prawa – możliwości swobodnego kontaktu dziecka z rodzicem. Celowo użyłem zwrotu o braku „stanowczej reakcji” Sądu – bo przecież jakaś tam reakcja była: mama Alka otrzymała polecenie zastanowienia się nad swoimi czynami i – przy okazji zabezpieczenia wakacji – Sąd zagroził jej pojedynczą karą 500 zł jeśli te wakacje uniemożliwi (bez skutku).

Realne działania zostały za to podjęte przez Sąd Rejonowy w Gdańsku, który na mój wniosek i z mojej inicjatywy zagroził mamie Alka karą 500 zł za każdy uniemożliwiony kontakt. Co prawda sprawa trwała „jedynie” 14 miesięcy a oddalenie zażalenia i tym samym uprawomocnienie postanowienia kolejne 6 miesięcy, ale jest wyrok! Niestety, mimo tego nadal nie widuję się z synkiem – wystąpiłem więc do Sądu o wyegzekwowanie kary. Fakt ten najwyraźniej nie wywarł wrażenia na Wysokim Sądzie gdyż od ponad 3 miesięcy nic się w tej sprawie nie dzieje. Może Sąd nie wie co z tym fantem zrobić – ukarać matkę? I to finansowo? A może by jeszcze przeciągnąć decyzję, może lepiej poczekać, może samo się rozwiąże? A że jest to jedyne prawne narzędzie do dyspozycji alienowanego rodzica by zdopingować alienującego do przestrzegania postanowień – cóż.. Wnosząc z doświadczenia Sąd prawdopodobnie wykona zagrożenie – za jakieś 17 miesięcy powinno być już po sprawie! Alek będzie miał wtedy jakieś 6 lat, z których 4 bez kontaktu z tatą – tym pierwszym, bo jak wynika z raportów kuratora obecnie w jego otoczeniu trwają prace nad wmówieniem mu że kto inny jest jego ojcem.

Pragnę serdecznie podziękować Szanownej Pani Rzecznik Praw Obywatelskich za dostrzeżenie problemu nierównego traktowania rodziców w polskich Sądach. Wierzę, że Rzecznik Praw Obywatelskich pochyli się także nad narastającym problemem psychicznego krzywdzenia dzieci poprzez separację od rodzica – bo to już nie jest margines społeczny, w Polsce rozpada się 30% małżeństw, wskutek czego cierpią dzieci ze wszystkich warstw społecznych.

Przy okazji po raz kolejny pozdrawiam Rzecznika Praw Dziecka i życzę dalszej owocnej pracy – z tego co widzę koncentrującej się głównie na „bywaniu” w mediach. Instytucja ta powołana do ochrony praw dziecka od 4 miesięcy nie ma czasu odpowiedzieć na moją prośbę o reakcję na trwającą 22 miesiące przemoc psychiczną wobec Alka. Brak reakcji tłumaczę sobie tym, że zapewne cały personel został zaangażowany do wytężonej pracy nad pogłębieniem problematyki wykrywania pedofilii poprzez obserwacje lęków dzieci przed dentystą! Ten jakże ważki problem nie daje mi spokoju – mam prawie 40 lat i od dziecka boję się dentystów. Co więcej – ten stan się utrzymuje! Czy byłem i nadal jestem gwałcony i tego nie pamiętam? Może to kosmici? Coś musi w tym być! Przecież lęk przed bólem z którym kojarzy mi się dentysta to zbyt proste rozwiązanie…

pismo Rzecznik Praw Obywatelskich

Rzecznik Praw Obywatelskich

pismo Rzecznik Praw Obywatelskich

Rzecznik Praw Obywatelskich

pismo Rzecznik Praw Obywatelskich

Rzecznik Praw Obywatelskich

Jedna myśl nt. „Pismo – Rzecznik Praw Obywatelskich

  1. To już jakiś postęp. Może w końcu coś się ruszy w Waszej sprawie. Trzymam kciuki i życzę, z całego serca, aby się to w końcu rozwiązało pozytywnie!

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

5 048 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>