Postanowienie – obecność kuratora podczas kontaktów Alka z Tatą

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zapadło kilka postanowień Sądów dających nadzieję, że koszmar który od prawie trzech lat przeżywa mój synek i cała nasza rodzina niedługo dobiegnie końca.

W kwietniu 2014 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrzył pozytywnie mój wniosek o uczestnictwo kuratora w trakcie moich kontaktów z synkiem, a kosztami tych wizyt obciążył mamę Alka. Od ponad 4 miesięcy na kontakty z Alkiem przychodzę więc z Panią kurator. Efekt – ŻADEN! Dalej nie wiem co dzieje się z moim synkiem i dalej się z nim nie spotykam. Ani kurator, ani ja nie jesteśmy wpuszczani do domu w którym podobno mieszka Alek. Reakcją na dzwonek jest odgłos ryglowania drzwi (wiemy przynajmniej że ktoś w tym domu jest) a w oknie pojawia się sympatyczny pies. Wcześniej w tym samym oknie pojawiała się czasem nowa ”babcia” Alka. Mniej sympatyczna, bo nie miała w zwyczaju odpowiadać na zwykłe „dzień dobry” a moje pytania o Alka kwitowała słowami „NIE MA”. Na marginesie dodam, że zawodowo ta osoba jest pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku, gdzie zajmuje się … POMOCĄ OFIAROM PRZEMOCY DOMOWEJ! A zatem pracownik samorządowy zawodowo zajmujący się pomocą osobom krzywdzonym przez bliskich, „po godzinach” czynnie uczestniczy w procederze alienacji czyli (jak uznali wszyscy biegli zajmujący się sprawą Alka) współuczestniczy w emocjonalnym znęcaniu się nad moim synkiem!!! I robi to dalej pomimo mojej interwencji u przełożonych!!! (o czym szerzej niebawem)

Zapewne zadajecie sobie pytanie: skąd w takim razie nadzieja na zakończenie tej tragedii? Przecież nic się w sytuacji Alka nie zmienia od niemal 3 lat! Odpowiedź znajduje się w zamieszczonym poniżej uzasadnieniu postanowienia Sądu o przyznaniu kuratora. Wydaje się, że w końcu Sąd zaczął brać na poważnie to co mówię od 3 lat i co zeznawali biegli psycholodzy dziecięcy o stanie psychicznym Alka i kto za ten stan jest odpowiedzialny.

Sąd stwierdził, że „… poddanie przebiegu kontaktów pozwanego z dzieckiem nadzorowi kuratora jest OSTATNIĄ SZANSĄ NORMALIZACJI RELACJI OJCA Z DZIECKIEM (…). O ile to rozwiązanie nie odniesie efektów w postaci zmiany postawy powódki , która w sposób oczywisty i przemyślany nie realizuje postanowień prawomocnych sądu , nie przestrzega prawa i podejmuje decyzje biorąc pod uwagę jedynie swoje dobro, konieczne będzie podjęcie bardziej radykalnych rozwiązań by zapobiec dalszemu naruszaniu prawa a przede wszystkim dobra małoletniego”.

Na mamie Alka słowa sądu nie wywarły jak zwykle żadnego wrażenia. Zobaczymy co będzie dalej.

postanowienie obecność kuratora postanowienie obecność kuratora postanowienie obecność kuratora postanowienie obecność kuratora

postanowienie obecność kuratora

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

5 048 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>