Opinia psychologa o Alku

Poniżej opinia sporządzona przez psychologa wezwanego do przedszkola. Wyłania się z niej obraz dziecka nieszczęśliwego i sfrustrowanego, a wszystkie te zachowania pojawiły się według słów matki Alka po 2-3 miesiącach od nagłego rozdzielenia nas. Nie chce ona widzieć, że są efektem tęsknoty malucha za tatą i wyrazem rozpaczy po jego stracie, nawet gdy potwierdzają to biegły psycholog i pedagog z RODK oraz Przedszkolanka Aleczka…Wszystkie te reakcje to objaw zaburzeń adaptacyjnych, które u dzieci pojawiają się najczęściej w obliczu utraty rodzica. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć fakt, że podczas naszego spotkania w RODK Alek był otwarty, radosny, rozmowny i zaangażowany w zabawę ze mną a także z innymi dziećmi?

Bardzo ciężko jest znieść myśl, że mój synek ma tak smutne życie, bo stracił tatę, a jego tata oddałby wszystko i robi co tylko w jego mocy, żeby Alek tatę odzyskał..

opinia psychologa Alek

Add Comment RegisterDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

5 048 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>